Zo maak je de spaghetti alla carbonara uit De Zilveren Lepel

Traditioneel wordt spaghetti carbonara gemaakt met guanciale (wangspek), maar pancetta (buikspek) is gemakkelijker verkrijgbaar; kies wel een soort die niet gerookt is.

Spaghetti-carbonara

Spaghetti Carbonara

Voorbereidingstijd: 10 minuten
Bereidingstijd: 10 minuten
Totale tijd: 20 minuten
Selecteer aantal: 4 personen

Ingrediënten

  • 25 gr boter
  • 100 gr pancetta in blokjes
  • 1 teentje knoflook
  • 350 gr spaghetti
  • 2 eieren losgeroerd
  • 40 gr Parmezaanse kaas vers en geraspt
  • 40 gr pecorino romano vers en geraspt
  • zout en peper uit de molen

Instructies

  • Verhit de boter in pan, voeg de pancetta en de teen knoflook toe en bak ze tot de knoflook goudbruin kleurt.
  • Schep de knoflook uit de pan. Kook intussen de spaghetti in een pan met licht gezouten kokend water beetgaar (al dente), giet hem af en voeg hem toe aan de pan met de pancetta.
  • Neem de pan van het vuur en voeg de eieren, de helft van de Parmezaanse kaas en de helft van de pecorino romano toe, plus wat peper.
  • Schep de pasta hiermee om tot de eieren gaar worden en aan de pasta kleven. Voeg de rest van de kaas toe, schep de pasta opnieuw om en serveer hem.

Meer Italiaanse kookboeken

Italopop

Meer Italiaans koken

Italopop

€ 39.99 · bekijk in de shop

In 1950 verscheen de eerste uitgave van De Zilveren Lepel, waar dit recept voor carbonara in te vinden is. Bestel De Zilveren Lepel – Classic eenvoudig in onze webshop.

Meer recepten

  • Rigatoni met romige ragù

    Rigatoni met romige ragù

    Rigatoni met romige ragù, biologisch varkensgehakt, Parmezaanse kaas en pistachenoten. Een voedzaam gerecht dat je zó op tafel zet.

  • Geroosterde venkel met kappertjes

    Geroosterde venkel met kappertjes

    Venkel is een van die groenten die in de oven volledig van karakter verandert. Wat rauw scherp en anijsachtig is, wordt zacht, zoet en lichtelijk karamelig.

  • Gamba’s in ansjovisboter

    Gamba’s in ansjovisboter

    Ansjovisboter klinkt misschien groots, maar het is in essentie een kwestie van boter, ansjovis en een beetje geduld.

Magazine

Nazomereditie De Smaak van Italië 2026

Schrijf je in voor de nieuwsbrief