Zo maak je Siciliaanse paprika’s uit de oven
De een kookt, de ander eet het op. De zussen Jansen & Jansen, makers van het kookboek Mooi mediterraan, geven je advies voor een gezonde levensstijl. Dit keer: Siciliaanse paprika’s.

Ingrediënten
- 3 rode puntpaprika’s
- 35 gr gele rozijnen groot
- 2 teentjes knoflook
- olijfolie extra vergine
- 100 gr groene olijven (liefst van die grote Siciliaanse)
- 1 hand peterselie vers
- 1 el kappertjes
- rijstolie
- 4 ansjovisjes
- 35 gr witte amandelen (geen bittere!)
- ½ venkelknol
- sardientjes blikje
- zwarte peper
- balsamicoazijn
Instructies
- Verhit de oven tot 180 °C. Snij de paprika’s doormidden, het maakt niet veel uit hoe; overlangs of overdwars. Hoewel het vullen waarschijnlijk beter gaat als je het anders doet dan wij. Haal de zaadjes eruit.
- Week de rozijnen in kokend water.
- Snipper de knoflook en doe die in een kom met een flinke scheut olijfolie.
- Snij de olijven in stukjes. Snij de peterselie.
- Roer olijven en peterselie door het knoflookoliemengsel.
- Voeg de kappertjes toe. Verwarm wat rijstolie in een koekenpan en laat daar de ansjovisjes op laag vuur in smelten. Bak de amandelen mee.
- Snij de venkel fijn en bak die ook mee. Voeg de inhoud van de koekenpan bij het knoflookmengsel en roer goed. Voeg de sardientjes toe.
- Knijp de rozijnen uit en doe ze er ook bij. Leg de paprika’s in een ovenschaal en vul ze. Laat ze in ongeveer een half uur warm worden in de oven.
- Besprenkel de paprika's met venkel voor je ze opdient met wat goede balsamico en natuurlijk extra vergine olijfolie. Je waant je zowaar even op Sicilië!
Meer Italiaanse kookboeken
Meer Italiaans koken
Winter in Tuscany‘Voor ons is Sicilië het ultieme Italië. We kunnen praktisch elke Italiaanse regio meer dan waarderen, maar Sicilië biedt in onze optiek het summum van mediterrane sfeer. Niet in de laatste plaats vanwege de alomtegenwoordige Middellandse Zee. Maar ook omdat het leven er overwegend wat boerser, minder sjiek is dan in vooral het Italië boven Napels, lijkt het er vrij veel op de authentieke Méditerranée, die van vroeger. Schreven zij die ver na de Tweede Wereldoorlog werden geboren in Twente. Proef er zelf de zee, de zon, de zinderende vergezichten, het eten en drinken, de sfeer, en je begrijpt maar al te goed waarom het mediterrane dieet op de Werelderfgoedlijst van UNESCO is beland. Dus! Een Siciliaans gerecht. Een met een zoet ingrediënt dat de regionale keuken in kwestie typeert: rozijnen. Een erfenis van de Moren. Rozijnen kom je elders in Italië niet snel tegen.’
Bestel hier de editie waarin dit recept voor Siciliaanse paprika’s te vinden is. Wil je meer inspiratie voor lekkere recepten? Je bestelt de mooiste Italiaanse kookboeken in onze shop.
Meer recepten

Rigatoni met romige ragù
Rigatoni met romige ragù, biologisch varkensgehakt, Parmezaanse kaas en pistachenoten. Een voedzaam gerecht dat je zó op tafel zet.

Geroosterde venkel met kappertjes
Venkel is een van die groenten die in de oven volledig van karakter verandert. Wat rauw scherp en anijsachtig is, wordt zacht, zoet en lichtelijk karamelig.

Gamba’s in ansjovisboter
Ansjovisboter klinkt misschien groots, maar het is in essentie een kwestie van boter, ansjovis en een beetje geduld.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief


