Dit is de oudste pizzeria van Napels
Napels is de bakermat van de pizza margherita. Dus als je een keer in de stad bent, wil je die hier zeker proeven. Waar kan dat beter dan bij de oudste pizzeria?

De pizza margherita is vernoemd naar koningin Margherita, de vrouw van koning Umberto I. Tijdens een bezoek aan Napels kreeg zij de lokale specialiteit aangeboden. De pizza met tomaten, mozzarella en basilicum was haar favoriet en draagt sindsdien haar naam.
Antica Pizzeria Port’Alba
Extra leuk om er eentje te proeven bij Antica Pizzeria Port’Alba, want naar verluid is dit de oudste pizzeria van de stad (en waarschijnlijk de oudste ter wereld). Al in 1738 werden in dit kleine zaakje de eerste pizza’s de houtoven ingeschoven.
Eenvoudige pizza’s
Het restaurant bood een alternatief voor de verkopers die pizza’s bakten in houtgestookte ovens en op straat verkochten en ondertussen warm hielden in kleine tinnen kachels die ze op hun hoofd balanceerden.
Al snel werd Antica Pizzeria Port’Alba een prominente ontmoetingsplaats voor mannen op straat. De meeste klanten waren kunstenaars, studenten of anderen die weinig te besteden hadden, dus de pizza’s die werden gemaakt waren over het algemeen eenvoudig, met toppings als olie en knoflook.

Redactie De Smaak van Italië
De redactie van De Smaak van Italië bestaat uit een team van schrijvers, journalisten en Italië-kenners die dagelijks werken aan de mooiste verhalen over la bella Italia. Van verborgen dorpjes tot authentieke recepten, van culturele tradities tot de beste adressen – wij delen onze passie voor Italië graag met jou. Lees meer over de redactie
Deel dit artikel
Lees ook

Eten en slapen in Napels: onze favoriete adressen
Beleef 48 uur in deze havenstad, de leukste adressen om te eten en te slapen in Napels.

Eat the Street: 8x lekker eten en drinken in Napels
In Napels ligt de chique wijk Chiaia. Gids Iris de Brouwer neemt ons mee in en rondom de straat Vico Belledonne a Chiaia.

De beroemdste pizzeria van Napels opent vestiging in Amsterdam
Pizzeria da Michele uit Napels is wereldberoemd. Nu opent er binnenkort een vestiging in de Pijp, Amsterdam.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief



