Zo maak je een heerlijke pompoensoep met orzo en amaretti
In Med, het kookboek van de 85-jarige veelgeprezen kookboekenschrijfster Claudia Roden, proef je de voorliefde voor de Italiaanse keuken. Wij delen hier het recept van haar pompoensoep.

Ingrediënten
- 800 gr pompoen, geschild en in stukken
- 500 ml water + 2 kippen- of groentebouillonblokjes
- 150 gr orzo
- 500 ml volle melk
- zout en zwarte peper
Om te garneren:
- kaneelpoeder
- Parmezaanse kaas geraspt
- 9 amarettikoekjes grof gemalen
Instructies
- Maak deze soep gerust van tevoren, maar kook de pasta apart en doe die pas bij de soep vlak voor je aan tafel gaat. Breng in een soeppan de pompoen met het water en de bouillonblokjes aan de kook. Zet het vuur laag en laat 20 minuten doorkoken tot de pompoen zacht is.
- Kook intussen de orzo in gezouten water in 10 minuten al dente. Giet de orzo af.
- Pureer de pompoen met een staafmixer of keukenmachine en voeg de melk toe.
- Breng zachtjes aan de kook, pas op dat het niet overkookt. Breng op smaak met zout en peper.
- Breng vlak voor het eten de soep zachtjes aan de kook en voeg de gekookte orzo toe.
- Laat schaaltjes met kaneelpoeder, geraspte Parmezaanse kaas en verkruimelde amaretti rondgaan zodat iedereen dat zelf over de soep kan strooien.
Meer Italiaanse kookboeken
Meer Italiaans koken
From the Markets of TuscanyDe Brits-Egyptische Claudia Roden is een inspiratiebron voor moderne chefs als Yotam Ottolenghi. Wij begrijpen wel waarom; elk gerecht van Roden dat je ziet, wil je meteen maken. Haar recepten zijn haalbaar en kloppen van A tot Z, zoals dit recept voor pompoensoep.
Pompoen uit Mantua
De pompoenen uit Mantua in Noord-Italië (de originele naam is capello di prete omdat ze op de hoed van een priester lijken) staan bekend om hun uitzonderlijk zoete en verfijnde smaak. De stad is beroemd om de pompoenrisotto en -tortelli. Deze soep is geïnspireerd op de vulling van de tortelli di zucca die Claudia Roden daar at. De soep kan met elke andere pompoen worden gemaakt. Bestel het kookboek Med hier in onze shop.
Meer recepten

Rigatoni met romige ragù
Rigatoni met romige ragù, biologisch varkensgehakt, Parmezaanse kaas en pistachenoten. Een voedzaam gerecht dat je zó op tafel zet.

Geroosterde venkel met kappertjes
Venkel is een van die groenten die in de oven volledig van karakter verandert. Wat rauw scherp en anijsachtig is, wordt zacht, zoet en lichtelijk karamelig.

Gamba’s in ansjovisboter
Ansjovisboter klinkt misschien groots, maar het is in essentie een kwestie van boter, ansjovis en een beetje geduld.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief

