Rome achter gesloten deuren met Jarl van der Ploeg

Reis mee met columnist en Rome-expert Jarl van der Ploeg naar de Eeuwige Stad. Speciaal voor de lezers van De Smaak van Italië heeft Low Carbon Travels een unieke 9-daagse volledig verzorgde treinreis naar Rome samengesteld. Jarl neemt je mee achter de gesloten deuren naar onbekende plekken, verborgen verhalen en verrassende perspectieven die zelfs veel Italianen niet kennen.

Inhoud

Rome achter gesloten deuren met Jarl van der Ploeg

Programma

Het programma is zorgvuldig samengesteld door Jarl van der Ploeg, bekend van De Smaak van Italië en de Volkskrant, en voormalig Rome-correspondent. Tijdens deze reis kom je op plekken waar ooit pronkzuchtige geestelijken en machtsbeluste leiders woonden, ontdek je bijzondere wijnheuvels net buiten de stad en schuif je aan bij restaurants waar je nog de échte Romeinse keuken proeft. De volledige planning wordt ruim voor vertrek met de reizigers gedeeld, maar je kunt je alvast warm maken voor bijzondere momenten en highlights als het dak van Santa Maria Maggiore waar je de Nederlandse biechtvader vragen kunt stellen en het balkon van Palazzo Farnese waar weinig mensen mogen komen. Jarl neemt je met zijn verhalen mee door de stad. En wie zijn columns kent weet: daar komen sappige anekdotes, verborgen verhalen en interessante details aan te pas. In het programma zijn ook genoeg momenten om de stad zelf te ontdekken. De Smaak geeft je de beste tips om ook op je vrije momenten het beste van de stad te zien en te proeven.
Gegarandeerd vertrek al bij 10 deelnemers.

De treinreis

Heenreis: vertrek zaterdagochtend 20 juni vanuit Amsterdam Centraal richting München. Bij aankomst in München ruime overstaptijd om in de stad te dineren. Zaterdagavond vertrek met de nachttrein vanuit München naar Rome. Terugreis: Zaterdagavond 27 juni vanuit Rome met de nachttrein naar München en vanaf München naar Amsterdam Centraal.

Tijdens deze reis word je begeleid door Jarl van der Ploeg en Raphael Hunsucker, aangevuld met logistieke reisleidster (Manuela Talana van Low Carbon Travels)De reisbegeleiding is aanwezig vanaf het vertrek per trein uit Nederland tot aan de terugkomst op de laatste dag.

Verblijf

Je verblijft in het gloednieuwe aparthotel Numa Rome in de hippe wijk Trastevere: een levendige buurt met lokale trattoria’s, kleine pleinen en markten. De moderne, ruime kamers beschikken over een eigen keuken, badkamer en terras.

Prijzen en reisinformatie

Je kunt je nu alvast inschrijven, nog voor de officiële aankondiging. De prijs tot en met 31 januari is € 2799,- p.p. in een 2-persoonsappartement. Vanaf 1 februari 2026 is de prijs € 2899,-. De toeslag voor een 1-persoonskamer is € 300. De reis vertrekt gegarandeerd bij 10 deelnemers en max. 30 deelnemers.

Aanvraagformulier unieke reis naar Rome

Achternaam 1e deelnemer(Vereist)
Voornaam 1e deelnemer(Vereist)
Adres
Achternaam 1e deelnemer(Vereist)
Voornaam 1e deelnemer(Vereist)
Adres
De redactie

Redactie De Smaak van Italië

De redactie van De Smaak van Italië bestaat uit een team van schrijvers, journalisten en Italië-kenners die dagelijks werken aan de mooiste verhalen over la bella Italia. Van verborgen dorpjes tot authentieke recepten, van culturele tradities tot de beste adressen – wij delen onze passie voor Italië graag met jou. Lees meer over de redactie

Deel dit artikel

Lees ook

  • 10-daagse Trein & Electric Drive; Napels en de Amalfikust

    10-daagse Trein & Electric Drive; Napels en de Amalfikust

    Een duurzame reis naar en door de regio Campania. Wij hebben een mooie reisaanbieding voor een Trein & Drive met elektrische auto.

  • Dit zijn de lekkerste adressen in de Romeinse wijk Prati

    Dit zijn de lekkerste adressen in de Romeinse wijk Prati

    Verken Prati, de elegante wijk naast Vaticaanstad. De beste restaurants, koffie, zoetwaren en verrassende hotspots in deze chique buurt van Rome.

  • Een weekend vol kunst in Rome

    Een weekend vol kunst in Rome

    Het art’otel oogt als een klassiek stadshotel, maar binnen is het alsof je een galerie binnenstapt waar je mag blijven slapen

De nieuwe editie

Nazomereditie De Smaak van Italië 2026

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Favoriet uit de shop

Rome portrait of a city
  • 48 uur in Matera: restaurants in de sassi, unieke wijnbars en musea

    48 uur in Matera: restaurants in de sassi, unieke wijnbars en musea

    Een weekend in Matera: we nemen je voor 48 uur mee in de stad der stenen langs restaurants in de sassi, wijnbars en unieke musea.

  • Dit zijn de fijnste bestemmingen voor een nazomer in Italië

    Dit zijn de fijnste bestemmingen voor een nazomer in Italië

    De zomer laat zich in Italië niet zomaar wegsturen na augustus. Juist nu geniet je nog volop van zonnige dagen. We delen de leukste bestemmingen voor de nazomer.

  • Onder de Etna realiseren twee Nederlandse vriendinnen hun droom op Sicilië

    Onder de Etna realiseren twee Nederlandse vriendinnen hun droom op Sicilië

    Aan de voet van de Etna hebben twee Nederlandse vrouwen een nieuw leven opgebouwd, mét ieder een eigen onderneming. Aan ons vertellen ze hun bijzondere verhaal.