
Fussiloni met cavolo nero, walnoot- en pecorinopesto
Fussiloni met cavolo nero, de donkere, bijna blauwgroene Toscaanse kool, is onlosmakelijk verbonden met de winterkeuken van de regio. In dit eenvoudige maar smaakvolle pastagerecht vormt hij de basis voor een romige pesto, samen met walnoten, goede olijfolie en pittige pecorino. Aards, nootachtig en precies rijk genoeg.
Dit recept komt uit Winter in Tuscany van Amber Guinness, waarin ze de Toscaanse winter vangt in pure, ongecompliceerde gerechten. Met haar quanto basta-stijl laat ze zien hoe je met een handvol ingrediënten iets maakt dat meer is dan je erin stopt. Deze fusilloni met cavolo nero en walnootpesto staat in een half uur op tafel en is perfect voor dagen waarop je verlangt naar comfort zonder poespas.
Je kunt Winter in Tuscany bestellen in onze shop. Bekijk daar ook onze andere Italiaanse kookboeken.

Fussiloni met cavolo nero, walnoot- en pecorinopesto
Voorbereidingstijd: 10 minuten minuten
Bereidingstijd: 20 minuten minuten
Totale tijd: 30 minuten minuten
Servings: 4 personen
Ingrediënten
- 500 gr fusilloni pasta (pappardelle is ook heerlijk)
- 1 citroen rasp
- Parmezaanse kaas geraspt
- zeezout
- olijfolie
Pesto
- 50 gr walnoten of hazelnoten
- 1 bos cavolo nero
- ½ teentje knoflook gepeld
- 4 el olijfolie
- 2 el pecorino fijn geraspt of Parmezaanse kaas
- zeezout
Instructies
- Verwarm de oven voor op 180°C (hetelucht). Verdeel de walnoten over een bakplaat en rooster ze licht in ongeveer 5 minuten. Haal uit de oven en laat afkoelen.
- Vul een kom met water en een paar ijsblokjes om de cavolo nero na het blancheren te laten afkoelen. (Je kunt deze stap overslaan, maar dan wordt de pesto donkerder groen in plaats van mooi fris van kleur.)
- Breng een grote pan met ruim gezouten water aan de kook. Trek de bladeren van de cavolo nero van de stelen. Gooi de stelen weg of bewaar ze voor bouillon. Je hebt ongeveer 100 g cavolo nero-bladeren nodig.
- Blancheer de cavolo nero samen met het halve teentje knoflook 3 minuten als de bladeren jong en mals zijn, of 4 minuten als ze steviger aanvoelen. Schep de cavolo nero met een tang of schuimspaan uit het water en leg kort in het ijsbad. Bewaar het kookwater. Laat de cavolo nero goed uitlekken in een vergiet.
- Doe de cavolo nero in een blender en hak grof, ongeveer 1 minuut. Laat de motor draaien en schenk ondertussen de olijfolie erbij. Voeg de walnoten, kaas en een flinke snuf zout toe en mix tot een (bijna) gladde, groene pesto. Voeg 2 eetlepels van het kookwater toe en mix kort. Doe de pesto in een grote serveerschaal.
- Breng het kookwater van de cavolo nero opnieuw aan de kook en voeg eventueel extra water toe zodat de pasta volledig onderstaat. Kook de fusilloni al dente volgens de aanwijzingen op de verpakking en roer goed door zodat de pasta niet aan elkaar plakt. Roer halverwege de kooktijd 2 eetlepels pastawater door de pesto om deze iets losser te maken. Schep vlak voor het afgieten een mokje van het pastawater uit de pan.
- Giet de pasta af en meng deze direct door de pesto. Voeg indien nodig wat van het achtergehouden kookwater toe om de saus smeuïg te maken. Meng de citroenrasp, wat Parmezaanse kaas, zout en een extra scheutje olijfolie erdoor.
- Serveer de fussiloni met cavolo nero meteen.
Nog geen stem
BEKIJK OOK:
Ontvang wekelijks de beste Italiaanse recepten in onze nieuwsbrief, schrijf je gratis in:
"*" geeft vereiste velden aan
- Author: Redactie
- Posted: december 16, 2025

